Únor 2010

chceš být mé sb..?

23. února 2010 v 19:09 | hakik

chceš být mé sb..?

stačí napsat sve jméno a blog do komentářu a já vám odpovím..xD

vampire love 1

23. února 2010 v 18:58 | hakik

Vampire love 1
Rodina smetanových se přestěhovala do malé vesničky v San Francisco .Elizhabeth nebyla ráda že se musí stěhovat.Druhý den šla Elizhabeth poprvé do školy když tam přijela tak na ní všichni koukali ,když měla první hodinu sedla si do poslední lavice najednou k ní přijde kluk a říká:,,ahoj hele tohle je moje lavice",,a co já stim mám dělat?"a najednou odejde jedna holka ve třídě se toho všimne a o přestávku k Elizabeth přijde a povídá,,ahoj ty si tu nová že jo,jak si odbyla toho kluka tak si byla jediná",,jak jediná?"jeho se každý bojí říká se že je jakoby mrtví muž něco jako upír",,a vy tomu věříte?To nemůže být pravda,upíři nežijou",,jak myslíš"když jde Elizhabeth ze školy vidí ´toho kluka a tak zajde za ním a ptá se ho jestli je pravda to co řikala ta holka ,ale on vůbec neodpovídal a tak odešla po cestě domů se stavěla v knihkupectví a tam si koupila knížku o upírech ,chtěla se o tom všechno dozvědět ,četla si celý večer až u toho usnula.konec prvního dílu.

ja vim že je to jiný než jiný povídky ale co..xF

upíří láska

23. února 2010 v 16:00 | hakik

Upíří láska

Právě procházela temnou uličkou,když zaslechla podivný zvuk.S nepříjemným pocitem se ohlédla přes rameno.V rohu oka zahlédla matný černá pohyb.Sáhla na rukojeť dýky.Přesto-že věděla,že ji někdo sleduje,šla dal.Na chvíli byla přesvědčeny,že ten záhadný stín je pryč.Když se ale dala znovu do pohybu,ucítila znovu ten děsně nepříjemný pocit.Sevřela dýku ještě pevněji.Prudce se otočila a vykřikla.
,,No tak!Ukaž se!" Zaměřila svůj pohled na konec temné uličky.Ze stínu do světla lampy přešel záhadný muž.Na sobě měl černý plášť,který mu překrýval celé tělo.V obličeji byl smrtelně bledý a oči měli barvu smrti.Malinko se pousmál a odhalil tak bílé tesáky.Variol se nebyla schopna pohnout.Věděla,kdo to před ní stojí,ale jeho oči jakoby ji spoutali a přinutili stát na místě.
Upír s lehkým krokem přišel k ní.Naklonil se jí k šíji a zašeptal do ucha.
,,Když se nebudeš hýbat,nebude to moc bolet.Jsi silná a hodila by ses mi.Jestli přijmeš,zasvětím tě do našeho druhu.Stačí jen chtít." Jemně ji vzal kolem pasu a lehce ji naklonil.
Variol v sobě pocítila strach.Náhle si uvědomila,že se může hýbat.Jak se upír zaměřil na její krk,přestal ji hypnotizovat.Variol toho zneužila.
,,Ne!" Vykřikla,vytrhla se z jeho objetí a dýkou ho řízla do tváře.Rána byla hluboká a hodně krvácela.Upír se usmál.To Variol zaskočilo.Co ji zaskočilo ještě víc bylo to,že se mu rána zacelila a krev zmizela.
Variol se otočila a dala se na útěk.Upír se nějakým způsobem dostal před ni.Povalil ji na zem ve snaze dostat se k jejímu hrdlu.Variol ze všech sil držela ve svých rukou jeho hlavu a snažila se ho odstrčit.Upír ji ale řízl do ruky,Variol vykřikla a povolila sevření.To umožnilo upírovi,aby se dostal na dosah její tepny.Variolina rána byla hluboká a z každou kapkou krve ji opouštěla síla.Čím míň síly měla,tím blíž byl upír k jejímu hrdlu.Když už byl téměř na dosah krku,zpozorovala Variol,že se tam někdo objevil.Záhadný cizinec od ní odtrhl upíra a odhodil ho stranou.Polozatmělýma očima rozeznala jen obrysy,ale přesto věděla,že její zachránce bojuje s upírem.Pak zavřela oči a upadla do bezvědomí.
Když se probudila,bolela ji hlava a ruka nesnesitelně pálila.Uvědomila si,že je noc.Hned vedle postele,na které ležela,svítil svícen,jako jediný zdroj v místnosti.Rozpoznala okna a zdi,tudíž usoudila,že je v nějakém obydlí.Také rozpoznala postavu sedící na křesle v rohu místnosti.
,,Kde to jsem?"
,,Už jste bezpečí.Nemusíte se bát." Podle hlasu poznala,že je to muž.Posadila se odhrnula přikrývku a vstala.
,,Kdo jste?"
,,Věřte mi,že by nebylo dobré,abyste to věděla." Odporoval.Variol se však nenechala odradit.Vzala svícen a šla směrem k muži.Dala svícen před sebe a osvítila tvář svého zachránce.Leknutím upustila hořící svícen.Přestože byl oblečený ve společenském obleku,neskryl svůj původ.Jedovatě zelené oči,smrtelně bledá tvář a bílé tesáky prozradili upírovu totožnost.Přestože to byl upír,nepřipadal Variol nijak nebezpečný.Přesto se ho bála.Odvrátila se od něho a dala se na útěk.Běžela temnou chodbou,až narazila na schody.Seběhla po nich a ocitla se v prostorné místnosti.V levém rohu byl krb,ve kterém hořel oheň.Hned vedle krbu stál stolek s několika židlemi.V druhém rohu stál klavír.Variol málem vykřikla.Neznámý upír seděl za klavírem a hrál.
,,Nemusíte se bát," řekl jí a pokynul,aby si sedla ke stolku.Variol poslechla a posadila se.Když upír dohrál,přišel ke stolu a sedl si naproti ní.Byl neuvěřitelně krásný.Vlasy až na ramena,temně hnědé barvy.Andělská tvář s něžnýma očima vyváděla Variol z míry.
,,Jmenuji se Smaug," představil se a podal jí ruku.Variol ostražitě podala svou.
,,Já jsem Variol".
,,Hezké jméno," usmál se na ni,čímž obnažil své krásně bílé tesáky.Variol mu úsměv nejistě vrátila.Se strachem se ho zeptala.
,,Proč jste mě před ním zachránil?" Dravě se usmál.Variol znejistěla.
,,Nemusíte se bát,Variol.Nezachránil jsem vás jen proto,abych vás pak zabil." Mile se usmál."Slyšel jsem váš výkřik a tak jsem přišel na pomoc."
,,Ale vy jste upír," namítala,,měl byste lidi zabíjet a ne je zachraňovat."
,,Já takový nejsem.Jsem typ upíra,který lidem pomáhá jak může a jen v případě nutnosti zabije.A navíc,byla by škoda zabít nebo nechat zabít tak krásnou ženu." To Variol trochu zaskočilo,ale nedala to na sobě nějak znát.
,,A necháte mě jít?"
,,Jestli chceš,můžete odejít okamžitě.Já vás tu nedržím." Variol se cítila trochu provinile,přestože neměla sebemenší důvod.
,,Děkuji vám za záchranu,ale opravdu bych se chtěla vrátit domů."
,,Klidně jděte." Oba se zvedli.Smaug podal Variol ruku.Když si potřásli rukou,Variol se otočila a zamířila ke dveřím.Když se natáhla po klice a otevírala dveře,Smaug je přibouchl.
,,Nechoď," poprosil,vzal Variol jemně-přitom pevně-okolo pasu a vášnivě ji políbil.Variol ochromena jeho polibkem nebyla schopná se bránit.Ba ani nechtěla.Něco jí k němu přitahovalo a nemohla tomu volání odolat.Až když zamířil ústy ke krku,se od něho odtáhla,v očích strach.
,,Já radši půjdu."Rychle se vymanila z jeho objetí,otevřela dveře a vyběhla na ulici.V půlce běhu se zastavila a otočila.Podívala se Smaigovi do tváře a pak se rozeběhla do temné noci.
Několik dní ho neviděla a začalo se ji po něm stýskat.Variol se v sobě a ve svých citech k němu už nevyznala.On byl upír a ona byla člověk.Od malička ji učili upíry zabíjet,ale jak stárla,zapomněla všechny zabíjecí techniky,které se naučila a po tomto incidentu byla přesvědčená,že ne všichni upíři jsou špatní.Zároveň ale poznala,že i zlí jsou pořád na světě.Proto byla rozhodnutá-i když po tom nijak zvlášť netoužila-se naučit opět techniky smrti.Ten upír,který ji napadl musel za jakou-koliv cenu zemřít.
Uběhli tři měsíce a Variol už dokonale ovládala techniky,které zapomněla.Cíleně chodila temnými uličkami,aby narazila na toho upíra,který ji napadl.Přesto se neukázal.Jenou večer,při své obvyklé celonoční obchůzce,zašla do baru v Caparské ulici.Tenhle bar měl nejvyšší aktivitu upírů za poslední rok.Když vešla dovnitř,upřeli se na ni všechny krvežíznivé oči.Variol zachovala klid a přešla k baru.
,Co to bude," zeptal se barman.
,,Hm.Dala bych si náhlou smrt." V očích se jí zablesklo.
,Jistě,hned to bude." Barman odspěchal do místnosti hned za barem.Variol z toho neměla dobrý pocit.O chvilku později vyšel barman s několika muži v patách.To už se Variol nelíbilo.Zvedla se ze židle a dala se svižným krokem ke dveřím.Muži ji následovali.Když vyšla z baru,dala se od běhu chodbou Dvanáctého Seta.Hned před ní se objevili tři muži.Když se otočila,stáli tam další tři muži.Podle znaků na jejich těle poznala,že zašla do toho správného baru.Šestice upírů vytasila drápy.
,,Tak kde je," uhodila na upíry.
,,Já jsem přímo tady." Přejela pohledem obě strany.Z trojice stojící nalevo vyšla mužná postava upíra,který ji napadl.Přišel až téměř k ní.
,,Jsem rád,že jsi se vrátila Variol.Věděl jsem,že se časem objevíš."
,,Tak za prvé,nevrátila jsem se,za druhé,přišla jsem tě zabít a za třetí,kdo jsi."
,,Jsem Namro,tvůj stvořitel." Jen co to dořekl,vrhl se na ni.Variol,která ten útok očekávala,zaujala obranou pozici.Snadno jeho útok vykryla a opět ho řízla do tváře.Rána se opět zacelila.
,Je vidět,že jsi se na mě připravila.To bylo chytré.Aspoň to bude o něco zajímavější." Dořekl a vrhl se na ni znovu.Byl to rychlí boj.Variol poznala,že je silnější a rychlejší než ona,ale nehodlala se vzdát.Bojovali spolu několik hodin a přestože mu Variol oplácela rány,krvácela a byla na tom špatně.
,,Vidíš?" vysmíval se jí ,,Kdybys bývala přistoupila na mou nabídku hned,nebylo by to tak namáhavé a pro tebe méně bolestivé."
,,Teď to ale bude vyrovnané." Namro se usmál.
,,Čekal jsem,kdy se tu objevíš." Otočil se směrem k levé skupince upírů.Variol strnul pohled na tváři.Smaug držel v každé ruce dlouhou dýku.
,,Děláš Variol anděla strážného?Jak dojemné."
,,Řekl jsem si,že by to nebylo od věci,ale jak je vidět už mě nepotřebuje."
,,Tak to vidíš špatně.Je na pokraji sil.Za chvíli padne do mé moci a ty s tím nic nenaděláš." Pohrdavě se usmál a obrátil zpět k Variol.,,Musíme dokončit,co jsme začali." Natočil hlavu směrem k svým poskokům ,,Zabijte ho."
,,Ne!" Vykřikla Variol a vzápětí obdržela další silně krvácející ránu.Smaug se nebojácně vrhl do boje.Upír proti upírovi.Vždycky když měla Variol šanci,podívala se,jak si vede.Byla čím dál tím víc přesvědčena,že to není normální upír.Když však v jednu chvíli nedávala pozor,zabodl ji Namro dýku do nohy a srazil ji k zemi.Chtěl dokončit svou práci,ale všiml si,že Smaug zabil všechny jeho poskoky.To ho rozčílilo.Podíval se na bezmocnou Variol a zpět na Smauga.
,,Ona počká!Teď jsi na řadě ty.Vychutnám si tvou smrt."
,,Já si vychutnám tvou." Oba se vrhli vpřed.Variol je nestačila sledovat.Bojovali rychle a krutě.Namro se najednou zarazil a chytil se za mrtvé srdce.To Smaugovi umožnilo oddychnout si.
,,Copak se děje Namro.Bolí tě něco?"
,,Co jsi to udělal." Obořil se na něj a upřel na něj svůj nenávistný pohled.
,,Já?Ne,drahý bratře.To Variol." usmál se ,,Čím víc ran ti zasadila,tím víc jrve z tebe odčerpala.Víš,zapomněl jsi na jedno upíří pravidlo.Pokud upír v boji,vyčerpá příliš mnoho krve,ztrácí veškerou energii a pomalu ho to zahubí.I my,nesmrtelní máme jakási pravidla,na která se nezapomíná.Jdeš rovnou do pekla."
,A ty se mnou!" Vykřikl a vrhl se na Smauga.Bodal,bodal a bodal.Nakonec mu došla síla,a Smaug mu uštědřil smrtelnou ránu.Pak se sám zhroutil.
Variol,která mezitím vyčerpáním omdlela,se probrala.Když se posadila,uviděla Namrovo nehybné tělo,značně se jí ulevilo.Pak se ale zadívala za něj a uviděla nehybné Smaugovo tělo.Vykřikla a doplazila se k němu.Obrátila ho na záda a vzala do náručí.
,,Smaugu.Prosím,prober se," naléhala s pláčem ,,Tohle mi nesmíš dělat.Já..já tě miluji.Nepřežila bych,kdyby jsi teď odešel." Přitiskla svou hlavu k jeho.
,,To je milé," pronesl trhaně ,,Mám ale málo krve a není tu žádný zdroj.Obávám se,že tvé přání nemohu splnit."Láskyplně se na ni podíval a pohladil ji po rudozlatých dlouhých vlasech. ,,I já tě miluji,ale je to tak lepší.Nemůžeš pro mě nic udělat."
,,Něco přece ano." Pronesla s nadějí a smutkem v hlase.Odhrnula si vlasy z krku.Vzala dýku a nařízla si krční tepnu.Nadzvedla Smaugovi hlavu směrem ke krku.
,,Pij."
,,Variol.Nepooušej mě.Co to k sakru děláš!" vyjel na ni,,Nech toho!"
,,Tak pij!Nebo jsem to udělala zbytečně?Jestli se nenapiješ,vykrvácím a zemřu."
,,Variol."
,,Pij!" Smaug stiskl pěst.Obejmul ji kolem krku a naposledy se jí podíval do krásných modrých očí.Pak přiložil ústa k jejímu krku a zakousl se do rány,kterou mu připravila.Variol se rozšířili zorničky a přivřela oči.Aby to měl Smaug snažší,lehla si,zasunula se pod něj a víc natočila hlavu.Její krev byla tak sladká.Takovou Smaug nikdy nepil.Tak sladká,že by ji-kdyby ji nemiloval-byl schopen vysát do morku kostí.Když byl sytý a cítil,jak se mu vrací síla,se na ni z obavami podíval.V obličeji byla bledá.To jak se z ní vytrácel život.Její krásné modré oči vyhasínaly.To nemohl dopustit.Jediným možným řešením bylo..Nařízl si zápěstí a přiložil jí ho ke rtům.
Když se Vriol probudila,bylo světlo.Zvedla se z postele,hlava jí bolela.Přešla k oknu.Jakmile na ni dopadli paprsky slunce,spálily ji.Úlekem stáhla ruku zpět.
,,To je v pořádku."Pronesl mužský hlas.Variol se otočila a pohlédla Smaugovi do očí.
,,Já jsem.." Větu nedokončila.
,Bylo to nevyhnutelné.Nemohl jsem tě nechat zemřít.Mrzí mě to!Variol,já.." přiložila mu prst ke rtům.Její nyní světle červené oči se zahleděli do jeho svítivě zelených.Pak se jejich rty setkali.V tu chvíli se rozpoutala válka mezi upíry,ale jejich láska byla zdrojem jejich síly.

//<![CDATA[ sklikBanner({ codeId: 48, formatId: 43, category: 1, url: new String(window.location.href), cborder: 'ffcc33', cbackground: '330000', ctitle: '696969', ctext: '696969', curl: '696969', simg: 1 }); //]]> //<![CDATA[ <!-- if (0 == $('#mainBanner > a, #mainBanner > object').length) { // Main banner not loaded, show alternate. $('#alternateBanner').show(); } // --> //]]> //<![CDATA[ var hidden = document.createElement('input'); hidden.setAttribute('type', 'hidden'); hidden.setAttribute('name', 'ratingEater724c2da1'); hidden.setAttribute('id', 'ratingEater724c2da1'); hidden.setAttribute('value', 5 + 5); document.getElementById('SEWrapratingEater724c2da1').appendChild(hidden); //]]> //<![CDATA[ <!-- var hints = {"text":"Sem napi\u0161te koment\u00e1\u0159"};var ublog_DiscussFormHint = new FormHint(hints);var fields = {"discussUsername":[{"validator":{"type":"nonempty","params":null},"message":"Polo\u017eka "Jm\u00e9no" nesm\u00ed b\u00fdt pr\u00e1zdn\u00e1.","actions":[{"action":"validate"}]},{"validator":{"type":"maxlength","params":"255"},"message":"Jm\u00e9no m\u016f\u017ee b\u00fdt maxim\u00e1ln\u011b 255 znak\u016f dlouh\u00e9.","actions":[{"action":"validate"}]}],"email":[{"validator":{"type":"nonempty","params":null},"message":"","actions":[],"orders":[{"validator":{"type":"email","params":null},"message":"E-mail nen\u00ed platn\u00fd.","actions":[{"action":"validate"}]},{"validator":{"type":"maxlength","params":"255"},"message":"E-mailov\u00e1 adresa m\u016f\u017ee b\u00fdt maxim\u00e1ln\u011b 255 znak\u016f dlouh\u00e1.","actions":[{"action":"validate"}]}]}],"web":[{"validator":{"type":"nonempty","params":null},"message":"","actions":[],"orders":[{"validator":{"type":"url","params":null},"message":"Polo\u017eka "Web" neobsahuje platn\u00e9 URL.","actions":[{"action":"validate"}]},{"validator":{"type":"maxlength","params":"255"},"message":"Webov\u00e1 adresa m\u016f\u017ee b\u00fdt maxim\u00e1ln\u011b 255 znak\u016f dlouh\u00e1.","actions":[{"action":"validate"}]}]}],"text":[{"validator":{"type":"nonempty","params":null},"message":"Pole "Text" nesm\u00ed b\u00fdt pr\u00e1zdn\u00e9.","actions":[{"action":"validate"}]},{"validator":{"type":"maxlength","params":"10000"},"message":"Text m\u016f\u017ee b\u00fdt maxim\u00e1ln\u011b 10000 znak\u016f dlouh\u00fd.","actions":[{"action":"validate"}]}],"discussEatera20e3120":[{"validator":{"type":"spameater","params":"discussEater"},"message":"Vypln\u011bn\u00fd sou\u010det je nespr\u00e1vn\u00fd.","actions":[{"action":"validate"}]}],"discussConductor":[{"validator":{"type":"ticket","params":["ublog_DiscussForm","discussConductor"]},"message":"Doba platnosti tohoto formul\u00e1\u0159e vypr\u0161ela. Zkuste jej vyplnit a odeslat znovu, nebo zkontrolujte, zda m\u00e1te ve sv\u00e9m prohl\u00ed\u017ee\u010di zapnut\u00e9 cookies.","actions":[{"action":"validate"}]}]};var ublog_DiscussFormValidator = new FormValidator(fields, hints, "ublog_DiscussForm");$(function(){ublog_DiscussFormValidator.init(); ;});$(function() {$("#discussUsername").hide();});// --> //]]>

knižní předloha

22. února 2010 v 17:50 | haik

Knižní předloha

V této sekci naleznete informace o stejnojmenné knižní předloze od L.J.Smithové, podle které je seriál Vampire Diaries natáčen. Zároveň si můžete přečíst i stručné obsahy jednotlivých knih a několik vybraných citací.
Všechny texty napsala Renča, za což jí patří náš obrovský dík.
Nakladatelství Fragment vydalo první dva díly Upířích deníků (Probuzení a Souboj) 16.10.2009, další dva díly (Zášť a Temné shledání) budou vydány 18.1.2010. Objednat si je můžete na stránkách Fragmentu. V souvislosti s vydáním knih u nás vznikly i webové stránky Upiri-Deniky.cz, kde naleznete spoustu materiálů týkající se knižní série (první dvě kapitoly z první knihy, wallpapery, ikonky, apod.). Pokud se tedy chcete dovědět něco o knihách, o postavách či autorce L. J. Smithové, neváhejte a navštivte Upiri-Deniky.cz!

Lisa Jane Smith - Vampire Diaries

Tetralogie románů pro mladé od L.J.Smithové byla poprvé vydána v letech 1991-92. Na ni autorka navázala trilogií The Return, první díl s názvem Nightfall vyšel v únoru 2009. Druhý díl Shadow Souls je plánován na únor 2010 a třetí díl Midnight na rok 2011. Navazující trilogie začíná krátce po událostech z dílu Dark Reunion.
Vampire Diaries jsou o lásce, přátelství, touze, moci, pomstě a obětování. Je to příběh Eleny Gilbertové, "zlaté dívky" - krásné, populární, přesto osamělé ve své rodině i v kruhu svých přátel.
Je to o Stefanovi Salvatore - temném, záhadném novém studentovi se strašidelnou minulostí, táhnoucí se pět století zpátky.
Je to taky o Eleniných kamarádech - Bonnie, Meredith a Mattovi - a jejich silném přátelství k Eleně a jednoho k druhému, a to i v situacích, kdy se události začínají vymykat kontrole.
A je to o Damonovi, starším bratrovi Stefana, který má svou zcela vlastní motivaci.
Příběh je zasazen do malého městečka Fell's Church ve Virginii, založeném na začátku 19. století, které bylo téměř zničeno za občanské války. Temná historie města se zlověstně vznáší nad celým příběhem; zchátralý kostel a zanedbaný hřbitov tvoří body krajiny, kterou si nárokují přilehlé temné lesy a duchové.

Probuzení / The Awakening (1991)

Elena je krásná, všemi oblíbená středoškolačka, kterou by chtěli všichni kluci, a všechny holky chtějí být jako ona. A Elena je zvyklá dostat vše, co si umane. Když se na škole objeví hezký a záhadný Stefan, je rozhodnutá ho dostat nebo umřít. Stefan však skrývá nebezpečné tajemství.
V době italské renesance se on a jeho bratr Damon zamilovali do mladé a krásné upírky Katherine. Ačkoli Katherine měla v sobě dostatek lásky pro oba bratry, každý ji chtěl jen pro sebe. Při vzájemném souboji oba zahynuli a probrali se jako nesmrtelní upíři se zlomenými srdci a neutuchající vzájemnou nenávistí.
O staletí později jsou Damon a Stefan hnáni osudem do městečka Fell's Church ve Virginii a historie se opakuje. Znovu jsou oba přitahování ke stejné dívce - Eleně, která je Katherine neskutečně podobná.
Zatímco Elena vymýšlí, jak získat Stefana, v městečku se množí záhadné vraždy. Fell's Church je magnetické pole pro zlo. A temný les, starý hřbitov a zřícenina starého kostela nejsou jediná místa, kde můžete přijít o život.
Citace:
Caroline: "Come on, Elena. You've already got Matt. What more do you want? What can you do with two that you can't do with one?"
Elena: "What's the use of being queen of the school if you can't pull a little rank sometimes?"
Matt: "I don't think he'll ever let anybody get through that wall. Which is a damn shame, because I think that behind it he's miserable."
Bonnie: "When you get rid of Matt, can I take him off and comfort him?"
Elena: "I won't ever bother you again, I won't ever talk to you at school, but I want to know the truth before I go. Why do you hate me so much, Stefan?"

Souboj / The Struggle (1991)

Elena si brzy uvědomuje, že mnohem nebezpečnější, než být zamilovaná do upíra, je, když po ní touží upíři dva. Zatímco Stefan se snaží potlačit svou instinktivní žízeň, Damon se vytrvale snaží získat Elenino srdce.
Stefan zmizel a Elenu sžírá strach. Žádá o pomoc toho, koho by nejradši nikdy nepotkala, Damona. S pomocí svých přátel nakonec nachází Stefana ve stavu blízko smrti a zachraňuje ho svou krví. Nedobrovolně si taky vymění krev s Damonem a je tak svázána s oběma bratry. Napětí ve vyprávění stoupá až k šokujícímu konci.
Elenino chování se výrazně mění, už není tou obletovanou populární dívkou, není tak sebestředná a sobecká, více se stará o svou rodinu a kamarády. Pro svou lásku ke Stefanovi je ochotna obětovat vše.
Citace:
Damon: "What will you do, Elena? What can you do, against me?"
Elena: "I don't know, but I'll find something. Believe me."
Damon: "You've tried everything else, and nothing has satisfied you. You're the girl who has everything, but there's always been something just out of your reach, something you need desperately and can't have. That's what I'm offering you. Power. Eternal life. And feelings you've never felt before."
Meredith: "Stand up, Elena, unless you want become an ice princess for real."
Bonnie: "Are you kidding? We love danger. I want to be young and beautiful in my grave, remember?"
Caroline: "Let's just say that going out with a murderer can put a cramp in your social life."
Damon: "You little fool. If you're that eager to meet death I can introduce you myself."

Zášť / The Fury (1991)

Elena se probouzí jako upírka. Patří teď Damonovi. Zatímco ji lidé v městečku oplakávají jako mrtvou, ona v noci loví v temném lese. Elena si vzpomíná na svou lásku ke Stefanovi a městečko čelí dalšímu zlu.
Zlu starému, mrazivému a nelidskému. Zlu schopnému obrátit všechny psy ve městě proti svým majitelům. Zlu schopnému si podrobit a kontrolovat přírodní živly silou vlastní vůle. A tohle Zlo je zaměřeno na Damona, Stefana a obzvláště Elenu. Teď je to jen na těchto třech upírech a Eleniných kamarádech, aby zastavili sílu, která je připravena zničit Fell's Church a jeho obyvatele.
Vrací se mocný nepřítel z Damonovy a Stefanovy minulosti. Tohle je poslední bitva, a jediný způsob jak ji vyhrát, je obětování Eleny.
Citace:
Elena: "I heard you two fighting, and I came to help you. And then you wouldn't even let me kill him."
Stefan: "Yes, why didn't you? It would have been the easiest thing to do."
Damon: "Maybe I don't like things easy."
Matt: "I always knew there was something about you. I told myself it was just because you were from another country."
Stefan: "I told you, we're hunters. Killers. You're the sheep; we're the wolves. And Tyler has been asking for it every day since I came here."
Matt: "And you're not even sorry? You don't even regret it?"
Stefan: "Why should I? Do you regret it when you eat too much steak? Feel sorry for the cow?"
Meredith: "Maybe this is the time to tell us the whole story, Elena. Like all those minor details you left out the last time we asked you for the whole story."
Bonnie: "I'm supposed to leave Damon alone; I'm supposed to leave Alaric alone… Are there any guys I'm not supposed to leave alone?"

Temné shledání / Dark Reunion (1992)

Příběh se odehrává půl roku po Elenině smrti, a je téměř celý vyprávěn z pohledu Bonnie. Bonnie je schopna působit jako médium a má sny o Eleně na Onom světě, sny čím dál tím víc děsivější. Městečko čelí dalšímu nepříteli, který zabíjí mladé dívky.
Eleniní kamarádi proto povolají na pomoc Stefana, který se vrací zpět do městečka i s Damonem. Ale na čí straně Damon je? A podaří se jim porazit zlo, které je mnohem starší, než bylo to předchozí?
Stefan nechce, aby Eleniní přátelé čelili tomuto zlu spolu s ním. Oni jsou však rozhodnuti mu pomoci, a tak mu nabízejí svou krev, aby byl v bitvě silnější. A když už se zdá, že nepřítele neporazí a Stefan je na pokraji smrti, podaří se Bonnie povolat pomoc, kterou nikdo nečekal.
Upíři, čarodějky, duchové a vlkodlaci - vše v jedné knize.
Citace:
Elena: "Caroline, don't be a jerk. You're lucky I'm talking to you at all."
Meredith: "Why would Elena ask it if it were impossible?"
Bonnie: "Elena asked lots of impossible things. Don't look like that, Matt. You know she did. She wasn't a saint."
Damon: "Little brother, the world is full of what you call 'wrong'. Why not relax and join the winning side?"

The Return: Nightfall (2009)

Když se Elena obětovala pro dva upíry, kteří ji milují, ocitla se na Onom světě. Ale jen do té doby, než ji nadpřirozené síly povolaly zpět na Zem.
Teď už není pouhý člověk. Má sílu a nadání, které ji byly uděleny v posmrtném životě. Její krev má unikátní sílu, která ji dělá neodolatelnou pro všechny upíry.
Stefan chce najít způsob, jak udržet Elenu v bezpečí, aby spolu mohli žít. Damon, ovládaný neukojitelnou touhou po moci, chce Elenu pro sebe. Když je Stefan vylákán z městečka, Damon se ujímá své šance přesvědčit Elenu, že on je ten bratr, se kterým má strávit život.
A na městečko znovu upadá temnota a Damon, který byl vždy lovcem, se stává lovnou kořistí zlomyslného tvora, který ho ovládá svou vůlí, a který netouží jen po Elenině krvi, ale po její smrti.
Citace:
Meredith: "Why are you suddenly interested in Elena again? How can we be sure that you won't go spreading the news of this all around Fell's Church?"
Caroline: "Why would I want to?"
Meredith: "Attention. You'd love to be at the center of a crowd, giving them every juicy detail."
Bonnie: "Or revenge. Or jealousy. Or boredom. Or-"
Matt: "Okay. I think that's enough with the reasons."
Stefan: "Don't call on Hell. Not here. Not now. Because Hell might hear and call back."
Meredith: "Stefan would be polite while he was being staked to death." Bonnie: "It wasn't a wolf. It was … backward. It's head was on the wrong side. Or maybe it had heads on both ends."
Damon: "Is it a halo? Did you get canonized while I wasn't looking? Am I addressing St.Stefan now?"
Matt: "The last thing I knew you were trying to kill me. That doesn't exactly get you on my good side. Second, people just don't go around kissing girls because they're pretty or their boyfriend takes a day off." Damon: "Don't they? I do."
Damon: "I used psychic pain on him, and that's stopped a lot of hearts from beating. But your Matt's tough. I like that. I made him suffer more and more, and yet he still went on living because he was afraid to leave you alone

//<![CDATA[ FB.init("15e646abec5958f96c6c309665a94250"); //]]>

1.díl

22. února 2010 v 17:41 | hakik

1×01 - Pilot

Obsah dílu:
Čtyři měsíce po tragické dopravní nehodě, ve které zahynuli jejich rodiče, se sedmnáctiletá Elena Gilbert (Nina Dobrev) a její patnáctiletý bratr Jeremy (Steven R. McQueen) stále snaží vyrovnat se svým zármutkem a pokračovat dál ve svých životech. Elena byla vždy hvězdnou studentkou; krásná, populární a věnující se škole i přátelům. Ale teď si všimla, že se jen pokouší skrývat svůj smutek před světem. Když začne školní rok, Elena a její přátelé jsou uchváceni pohledným a záhadným novým studentem, Stefanem Salvatorem (Paul Wesley). Stefan a Elena jsou k sobě okamžitě přitahováni, ale Elena nemá tušení, že Stefan je ve skutečnosti sto padesát let starý upír, který se snaží žít mírumilovně po boku lidí, zatímco jeho bratr Damon (Ian Somerhalder) je ztělesněním upířího násilí a brutality. Nyní jsou tito dva upíří bratři - jeden dobrý, druhý zlý - ve válce o Eleninu duši a o duše jejích přátel, rodiny a všech obyvatel malého městečka Mystic Falls ve Virginii.
VD-101
Obsazení: Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Katerina Graham (Bonnie Bennett), Candice Accola (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matt Donovan), Kayla Ewell (Vicki Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Chris William Martin (Zach Salvatore), Benjamin Ayres (William Tanner), Cindy Busby (Brooke Fenton), Steve Belford (Darren Malloy), Marci T. House (Mrs. Clarke), Curtis Lum (kluk), Wesley MacInnes (kluk)
Režie: Marcos Siega
Scénář: Kevin Williamson, Julie Plec
Kamera: Ramsey Nickell
Hudba: Michael Suby
První vysílání v TV: 10. září 2009
Sledovanost: 4,8 mil. diváků

schopnosti upírů

22. února 2010 v 17:13 | hakik

Vzhled
Navzdory pár odlišnostem vypadají jako lidé, takže se mohou mezi nimi bez problémů pohybovat. Mají bledší pleť, nižší tělesnou teplotu a pomalejší srdeční tep než lidé.
Mají upíří špičáky, které se prodlouží a zostří, když ucítí vůni krve. Když potřebují krev, mají divočejší výraz ve tváří. V seriálu přidali ztmavení očí spolu s malými výraznými žilkami kolem nich.

Krmení
Upíři musí pít krev, aby přežili. Můžou přežívat na zvířecí krvi, ale lidská krev je výživnější a pomáhá jim zlepšit jejich schopnosti. Záleží jen na upírově vůli a velikosti jeho hladu, jestli při krmení způsobí téměř bezbolestně jen dvě malé úhledné ranky nebo úmyslně působí oběti bolest a roztrhá ji na kusy. A taky platí, čím větší hlad, tím divočejší krmení. Proto i v případě, že upírovi záleží na člověku, z kterého se krmí, může se přestat ovládat a oběť usmrtit, když svou potřebu krve dlouho odkládá. Upír se také může krmit z jiného upíra.
Pro člověka je darování krve tím bolestivější a traumatičtější, čím víc se brání nebo je napjatý. Naopak, když je oběť ochotná a klidná, může to být příjemný zážitek pro člověka i upíra. Upíři mohou jíst lidskou stravu bez problémů, ale nemá to pro ně žádnou výživnou hodnotu.

Sluneční svit
Upíři mohou vycházet za denního světla, pokud nosí při sobě polodrahokam lapis lazuli. Je znám jako noční kámen a je to ochranný talisman pro upíry. Nejčastěji jej nosí ve formě prstenu nebo jako přívěšek na krku.

Síla, rychlost a další smysly
Upíři mají velkou sílu a rychlost. Jsou schopni se pohybovat rychleji, než postřehne lidské, a někdy i upírské, oko. Můžou skákat do výšek a přistávat při skoku z výšky jako kočka. S lehkostí zdolávají stěny budov. Těžké objekty nejsou pro ně žádný problém. Čím více lidské krve upír vypije, tím je silnější a rychlejší.
Mají zvýšené smyslové vnímání - ostřejší zrak, schopnost vidět v temnotě (ale potřebují alespoň malý zdroj světla, v úplné tmě jsou stejně slepí jako lidé), vynikající sluch a čich.

Psychické schopnosti
I slabší upíři mají schopnost ovlivňovat lidské myšlenky a podřídit je své vůli, přinutit člověka vidět věci, které nejsou, nebo něco úplně zapomenout. Silnější upíři můžou tohle udělat i slabšímu upírovi. Hodně silný upír může člověka ovládat i na dálku, udělat z něj loutku podle své vůle.
Upíři mohou komunikovat mezi sebou telepaticky. Mohou takto mluvit i lidmi, ale je to vzácné.
Upíři jsou také schopni cítit lidské emoce a číst lidské myšlenky.

Další schopnosti
Upíři se můžou změnit do podoby zvířete, ale počet zvířat je omezený. Tahle schopnost je závislá na síle a schopnostech upíra a na tom, kolik pije lidské krve. Stefan má jen jednu další podobu, Damon dvě. Ptačí podoba (v případě Damona je to vrána) je nejčastější, protože poskytuje možnost létání a není nápadná, takže mohou pozorovat lidi bez povšimnutí.
Mají také schopnost ovládat zvířata. Mohou obrátit klidné zvíře v nebezpečnou bestii, která zaútočí na svého majitele.
Silnější upíři mohou také ovládat počasí - zesílit vítr, přivolat sníh, usměrnit blesk.

Slabosti
Bez polodrahokamu lapis lazuli je pro ně smrtící sluneční svělto. Stačí pár vteřin a kůže se spálí. Pro vstup do domu potřebují pozvání. Nemusí je pozvat vlastník domu, ale musí to být živý člověk. Čím silnější upír, tím méně má omezení. Jednou z nich může být překročení tekoucí vody. Slabý upír toho není schopen. Upíři se odráží v zrcadle, nevadí jim kříž, svěcená voda ani česnek.

Zabití upíra
Samozřejmě slunečním světlem. Také kůl do srdce nebo odseknutí hlavy. Ale hodně staří a silní upíři mohou přežít útok kůlem do srdce. Upíra může zabít také velmi velká ztráta krve a vyčerpanost.

Přeměna v upíra
Člověk musí umřít s dostatkem upíří krve ve svém krevním oběhu, aby se po smrti stal upírem. Člověk se probouzí s velkou tohou po lidské krvi, má větší sílu a rychlost, zostřené smysly, které se postupně zeslabují, jak se upírská krev vyplavuje z těla.

Spánek
Upíři mohou spát a snít. Potřebují však mnohem méně spánku než lidé.

Třpyt
Upíři se netřpytí. Sorry fanynky Edwarda a spol.

Sepsáno podle knižní série L.J.Smith.